30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Maliye, MTSO Eski Genel Sekreteri Erkan Gölgeliyi Haklı Buldu , Ayrıntılar Haberimizde

Maliye, MTSO Eski Genel Sekreteri Erkan Gölgeliyi Haklı Buldu , Ayrıntılar Haberimizde

Sosyal Medyadan Açıkladı

Değerli dostlarım;

Bildiğiniz üzere Malatya Ticaret ve Sanayi odası Genel sekteri görevimi yürütürken, oda üst yöneticilerininde içinde bulunduğu yolsuzlukları ortaya çıkarıp,müfettiş talep etmem nedeniyle 2013 yılında işten atıldım.

Aradan gecen 4 yıl 10 ay süren süreçte ,oda üst yöneticilerinde içinde bulunduğu kişiler hakkında biri 2013 ,diğeri 2015 yılında olmak üzere iki dava actim.İddialarım doğru çıktığı için geçen ay mahkeme davaların birleştirilmesine karar verdi ve süreç devam etmektedir.

Bu süreçte,vergi dairesine TSO bünyesinde maliyeye yatması gereken harçların zimmete geçirildiği yönünde tekrar 2015 yılında ihbarda bulundum.Gelen müfettiş incelemesi ve TSO üyeleri ifadeleri doğrultusunda, harç paralarının bazı üyelerden elden alınmasına rağmen devletin kasasına girmediği tespit edildi.

Vergi dairesi, bu ihbarim sonrasında şikayetimi 5 yıl geriye dönük olarak inceledi ve ihbarımın doğruluğuna karar vererek,sahsıma ihbar Komisyonu verdi.Bende,ekte yer alan bugünkü dilekçemde belirttiğim gibi, TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI YEMEMEK adına, bu parayı yüce Devletimize bağış yaptım.

Süreç devam etmektedir.Vergi dairesi de bu işin içine girerek mahkemelere müdahil olmuştur.
ALLAH YÜCE DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ