28.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

MTSO Başkanı Sadıkoğlu’ndan TOKİ’ye Malatyalı Firmalara Öncelik Çağrısı

MTSO Başkanı Sadıkoğlu’ndan TOKİ’ye Malatyalı Firmalara Öncelik Çağrısı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TOKİ’nin deprem konutlarının inşasında Malatyalı firmalara öncelik vermesi gerektiğini vurguladı.

Depremzede Firmalara Destek Şart

Sadıkoğlu, 6 Şubat depremlerinin ardından Malatya ekonomisinin büyük yara aldığını ve işletmelerin toparlanma mücadelesi verdiğini belirtti. Bu süreçte devletin desteğinin önemine değinen Sadıkoğlu, TOKİ gibi devlet kurumlarının Malatyalı firmalardan malzeme ve hizmet alımını önceliklendirmesinin hayati önem taşıdığını ifade etti.

“Çiviyi Bile Malatya’dan Alsınlar”

Malatya’da 40 binden fazla deprem konutu inşa edileceğini hatırlatan Sadıkoğlu, TOKİ’nin bu inşaatlarda ihtiyaç duyduğu malzeme ve hizmetleri şehir dışından temin ettiğini belirterek, “Çiviyi dahi Malatya’dan alsalar bu bile önemli bir katkı sağlar.” dedi.

Haksız Rekabete Son Verilmeli

Başkan Sadıkoğlu, Malatyalı firmaların haksız rekabetle karşı karşıya kaldığına dikkat çekerek, TOKİ’nin temizlik, güvenlik gibi hizmet alımlarında da yerel firmalara öncelik tanıması gerektiğini vurguladı.

Görüşmeler Devam Ediyor

Sadıkoğlu, TOKİ Başkanı ile görüşme gerçekleştirdiklerini ve sürecin takipçisi olacaklarını belirterek, Malatyalı firmaların desteklenmesi konusunda kararlı olduklarını ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ