29.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Nexus ürünlerinin geleceği belli oldu!

Nexus ürünlerinin geleceği belli oldu!

Google, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinlikle hem donanım hem yazılım konusunda adeta şov yaptı. Gecenin yıldızları ise tabii ki Google Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlar oldu. Peki Pixel serinin gelişiyle Nexus donanım programı devam edecek mi?

Google Pixel tanıtıldı! İşte özellikler! Google Pixel XL duyuruldu! İşte özellikler! Google Nexus ile ilgili beklenen açıklama

Google’ın Pixel serisini tanıtacağı bilgisinden sonra Nexus markalı ürünlerin acaba yine devam edip etmeyeceği konusunda akıllarda soru işareti oluşmuştu. Malum 2010 yılında hayata geçirilen Nexus donanım programı altında 8 akıllı telefon, 4 tablet, 2 medya oynatıcı piyasaya sürülmüştü ve şirketin bu programı bir anda rafa kaldırmayacağı düşünülüyordu.

Öte yandan Google’ın son dönemde kendi markasını taşıyan ancak üretim kısmını yüklenici şirketlere verme konusunda ciddi ısrarları var. Bunun en yakın örneğiyse Pixel serisinin üretiminin Huawei’ye değil HTC’ye verilmesi oldu.

Huawei, Pixel üretimini HTC’ye kaptırmış!

The Verge’ün haberine göre, Google daha fazla Nexus ürünü planlamıyor! Öte yandan Pixel ve Nexus arasındaki fark görmenin oldukça zor olduğu ifade ediliyor. Bunun söylenilmesinin sebebiyse Pixel ürünlerinin yine Nexus gibi piyasada oldukça zor bulunur olacak olması. Bu anlamda Google’ın yeni ürünlerini pazarlama anlamında tamamen yeni bir strateji oluşturması ve ürünlerini kolayca satın alınabilir hale getirmesi gerekiyor.

Elveda Nexus…

:: Nexus donanım programının sonlandırılmasını doğru buluyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/nexus-urunlerinin-gelecegi-belli-oldu-75811

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ