19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Selahattin Gürkan ‘a Tuzak mı Kuruluyor ? Başarısız Basın Müdürüne Ödül Gibi Kadro !

Selahattin Gürkan ‘a Tuzak mı Kuruluyor ? Başarısız  Basın Müdürüne Ödül Gibi Kadro !

Bilindiği üzere ,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 2019’un mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Selahattin Gürkan’ın aday gösterileceğini açıklamıştı , Malatya Büyükşehir Belediyesi  mevcut başkanı Hacı Uğur Polat ise son günlerde Belediyede meydana gelen olaylarlar gündeme geliyor , kamuoyuna açıklayamadıkları iddiaları sizinle paylaşmak istiyorum.

Selahattin Gürkan hangi kriterlerle  aday olduğunu bizzat Reisi cumhurumuzun şu sözlerinden anlamak mümkün oluyor “Kimse ‘bu benim yakınımdır’ diye aday teklifiyle gelmesin” uyarısında bulundu ve yerel seçimlerde aday gösterecekleri kişilerin özelliklerini açıkladı: “Hem işini iyi bilecek hem çalışacak hem de bu davayı iyi hazmetmiş olacak. Adayın da bir karşılığı olacak, o da prim yapacak, partinin gücünü de arkasına alacak. FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine bulaşmamış olması, milletimizin değerleriyle çatışmaması, birikimi ve projeleriyle hizmet etmeye uygun olması şartıyla AK Parti’nin kapıları herkese açıktır.”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat aday gösterilmeyeceğini iddia odur ki aylar öncesinden biliyordu.Temayülde skandal işlere bulaşmaları ise son çırpınışları idi  böylece temayülün formaliteden öteye gitmediğini bir kez daha öğrenmiş olduk .Temayülde skandal iddiaları ise  yazımın  sonunda bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesinde ve Ak Parti Malatya Teşkilatında  son günlerde meydana gelen hadiselerle ilgili kamuoyu açıklama bekliyor.

Bir başarısızlık hikayesi Lütfi İnan !

Hacı Uğur Polat’ın  tekrar aday gösterilmemesi dolaylı olarak bilinmez ama görünen köy de kılavuz istemez; hangi ustun yeteneğinden(!) ve olağanüstü(!) gayretlerindendir, Malatya olarak bilmiyoruz ama Yeşilyurt basın yayın müdürlüğüne nasıl getirildi? Ardından Haci beyin emanet aldığı büyükşehir belediyesinde basın yayın sorumlusu olarak göreve başladı! Tabi arkasından kadro almak için daire başkanlığı! Ama Selahattin Gürkan aday gösterilince her şey tepetaklak oldu. Hayır  olmadı! Neden mi? İddialara göre kendisi ve Haci beyin ekibinden birkaç kişi ile birlikte belediyenin farklı birimlerinden veya Maski den kadrolarını aldılar veya alacaklar! Peki bu iddia doğrumu? Başvuruları alınmış , ve bunu da bir vekilimiz takip etmekte. O vekilimizin ismini açıklamamıza gerek yok biliyorsunuz zaten. Suçlamıyoruz, o sn vekilimizin gorevi cunku.

Anlam veremediğimiz en önemli konu ise Lutfu İnan’ın hangi basarisi ve hizmetinden öturu kadro almasıdır? Reklam adi altında tonla para harcanan, kapağında Hacı beyin resmi olan dergiler çöplerdeydi, neredeyse her hafta ağırlanan gazeteciler, reklam harcamalarındaki usulsüzlük iddiaları, halkta karşılığı olmayan turlu etkinlikler ve özellikle sosyal medya fenomenlerine yaptirilan PR calismalari resmen fiyasko oldu.

 Bunlar sadece bilinenler. Bir de bilinmeyen ve saklanan harcamalar ve gerçekler var! Kısacası o çöpe giden dergiler, fenomenlere ve reklam uğruna gazetecilere harcanan tonla para milletin parası. Peki bu harcamaların halkta karşılığı oldu mu? Hayır; Haci bey aday gösterilmedi. Halkın teveccühü ve Erdoğan’ın takdiri ile Selahattin Gürkan aday gösterildi. Bunlara rağmen lütfu inan ve birkac isim kadro ile ödüllendirildi veya ödüllendirilecek! Seçimlerden öncede kadrosunu alıp yoluna devam edecekler. Dolayisi ile Haci beyin aday gösterilmemesi onlar icin pek bir anlam ifade etmeyecek. Kimin sırtından? Tabiki milletin….

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat giderayak özel kalem müdürü atamaları yapıyor ve Mart ayına kadar kim bilir nasıl atamalar  yapacak   … bu keyfi atamalar  Selahattin Gürkan’ in   çalışmalarına sekteye uğratmaz mı ? sonuçta Gürkan da kendi ekibini kuracak kurmalı ki iş yapsın ama mevcut yönetim bunu sekteye uğratmak için yoğun çaba sarfediyor .

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Gürkan’in adaylığı açıklanmadan önce  Alelacele 5 ihale yaptı bu iddialar doğrumu ? Ayrıca Malatya Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcılığı yapan Ali YILDIRIM ‘in ekibine kadro verildiği iddiaları doğrumu , bu kadrolaşmanın amacı nedir ? niçin verildi ?

Bizim iddialarımız şimdilik bu kadar takdir Kamuoyunun..

Malatya Ak Parti Temayülünde Skandal İddialar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ