21.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Solmazgül’den Sert Sözler’ Avrupa Kirli Zihnini, Yüzünü ESU Aracılığıyla Ortaya Koymuştur’

Solmazgül’den Sert Sözler’ Avrupa Kirli Zihnini, Yüzünü ESU Aracılığıyla Ortaya Koymuştur’

    Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Değerlendirici ve Kalite Elçisi, Nişantaşı Üniversitesi Tarih Bölümü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Programı Lisans Çap Öğrencisi, Öğrenci Konseyi Denetleme Kurulu Başkanı Süleyman SOLMAZGÜL” Üyesi Olduğumeuropean Quality Assurance Forum 2022 (Eqaf 2022) – Esu Kalite Güvencesi Uzman Öğrenci Havuzu 2022-2023 Üyeliğim İlgili Kuruluşca “Bozkurt İşareti” Yapmam ve Bu İşaretin Sakıncalı Bulunması Nedeniyle Süresinin Dolmasına Bir Ay Kala Bu Üyeliğim Askıya Alınmıştır.

             Bu Faşizan Kararın Cumhur Başkanlığı Seçimi İkinci Turundan Önce Alınmış Olması Ve Benim Siyasi Tercihimi Cumhur İttifakından Yana Kullanmam Nedeniyle Oldukça Manidardır” diyerek sert tepki gösterdi. Süleyman Solmazgül yaptığı yazılı basın açıklamasında”

Türk Kamuoyuna;

         Evladı olmakla şeref duyduğum, varlık nedenim olan Türklüğümün şan ve şereflerle dolu tarihine son şeklini veren eşsiz ve ebedi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’m ve sahibi olan Büyük Türk milletim.

            Üyesi Olduğumeuropean Quality Assurance Forum 2022 (Eqaf 2022) – Esu Kalite Güvencesi Uzman Öğrenci Havuzu 2022-2023 Üyeliğim İlgili Kuruluşca “Bozkurt İşareti” Yapmam ve Bu İşaretin Sakıncalı Bulunması Nedeniyle Süresinin Dolmasına Bir Ay Kala Bu Üyeliğim Askıya Alınmıştır. Bu Faşizan Kararın Cumhur Başkanlığı Seçimi İkinci Turundan Önce Alınmış Olması Ve Benim Siyasi Tercihimi Cumhur İttifakından Yana Kullanmam Nedeniyle Oldukça Manidardır. 

Şöyle ki;

         Bir çok kişi ve çevrenin bildiği üzere, öğrencisi olduğum Nişantaşı Üniversitesi’nin  Öğrenci Denetleme Kurulu Başkanı olarak sorumluluğum devam etmekte ve bu konu ile alakalı her türlü görevi fiilen yerine getirmekteyim.

       Bu sorumluluğum ve görevimin devamı gereğince   Nişantaşı Üniversitesini Temsilen Seçilerek hala devam etmekte olan YÖKAK Öğrenci Değerlendirici ve Kalite Elçisi  Üyesi olarak görev yapmaktayım.

            YÖKAK üyeliğim esnasında devam eden çalışmalarım sonucunda, YÖKAK da dahil olmak üzere,  Avrupa’da 40 ülkeden 45 Ulusal Öğrenci Birliği Kuruluşlarının oluşturduğu çatı kuruluşu olan; ESU Quality Assurance StudentExperts Pool Forum 2022 (EQAF 2022) – ESU Kalite Güvencesi Uzman Öğrenci Havuzuna 2022-2023 üyesi olarak seçildim. Bu kuruluş(ESU)“Bünyesinde yer alan Öğrenci Uzman Havuzları, öğrencilerin yükseköğretimde kalite güvencesi hakkında bilgi edinmelerine, görüş ve deneyimlerin paylaşımına olanak sunan ve bu şekilde öğrencilerin kalite güvencesi sistemine aktif katılımını teşvik eden bir platformdur. ESU, üyeleri aracılığıyla Avrupa’da yaklaşık 20 milyon öğrenciyi temsil etmektedir.”

         Bu kuruluşa üye olabilmek için YÖKAK başta olmak üzere, birçok merci ve Bilim İnsanı tarafından refere edildim ve bu hususta tarafımdan istenilen belgeleri ESU’ya gönderdim. Hakkımda yapılan araştırmalar neticesinde 2023 Haziran ayına kadar Havuza üye olarak alınmama karar verildi.

        Bu bilgiler ışığında, 16 Mayıs 2023 tarihinde Ana G. E-Posta hesabından şahsıma “Regarding your status in ESU’s QA Pool” Başlıklı e-posta tarafıma iletilmiştir. Bu e-posta’nın içeriği şu şekildedir:

Süleyman Bey,

                “KURT SELAMI” Olarak Bilinen Sembolün Kullanıldığı Bir Kutlamaya Katıldığınız Dikkatimizi Çekti. Bildiğiniz Gibi, Sembol Daha Önce Birçok Farklı Ulusal Ve Medya Kuruluşu Tarafından Farklı Olumsuzçağrışımlarla İlişkilendirilmiştir.

Ayrıca, Türk medyasında, ESU’da Türk temsilcisi olduğunuzun bahsedildiği birkaç paylaşım bulduk, bu da ESU’nun ne Türk temsilcilerinin ne de Türk öğrenci birliklerinin üyeliklerinde olmadığı için yanıltıcıdır. Bildiğiniz gibi, KG Havuzu üyeleri özellikle herhangi bir ülkeyi değil, kendi benliklerini temsil eder.

Yukarıda açıklanan ayrımcı jestin kullanılması nedeniyle ESU’nun Davranış Kurallarına bağlılıkla ilgili Üyelik Sözleşmesini ihlal ettiğinizi belirledik.

       2022/23 için kabul edilen ESU QA Havuzu İç Tüzüğüne göre, Yönlendirme Komitesi, Havuz üyesinin Üyelik Sözleşmesine aykırı davrandığı tespit edilmesi durumunda herhangi bir üyeyi Havuzdan çıkarma hakkına sahiptir.

          Bunu takiben, ESU’nun QA Havuzunun Yönlendirme Komitesi sizi 2022/23 için Aktif Havuz üyeleri listesinden çıkarmaya ve Üyelik Sözleşmenizi askıya almaya karar verdi.

          Herhangi bir sorunuz olması durumunda lütfen bu e-postadan SC ile iletişime geçin – qapoolsc@esu-online.org. Hikayenin sizin tarafını sunmak isterseniz, yazılı ifadenizi memnuniyetle karşılayacağız, ancak bir kez oylanan karar değiştirilemez. Bu nedenle, 2022/23 için QA Havuzundaki durumunuz üyelikten çıkarılmasıyla nihaidir.”

Saygılarımızla,Yönlendirme Komitesi adına Ana Denilmektedir.

          Yani benim esu havuz üyeliğim re’sen sona erdirilmiştir. Üyelikten çıkartılma gerekçesi ise benim sosyal medyamdan bir kutlama esnasında “bozkurt işareti”yapmam olarak belirtilmiştir. Yine açıklamada, “….sembol daha önce birçok farklı ulusal ve medya kuruluşu tarafından farklı olumsuz çağrışımlarla ilişkilendirilmiştir…..” denilmektedir.

            MALUMUNUZ OLDUĞU ÜZERE, BEN TÜRK MİLLİYETÇİSİ VE ÜLKÜCÜ KİMLİĞİMİN RİTÜELLERİNİ ALENEN BELLİ ETMEKLE CEZALANDIRILMIŞ BULUNMAKTAYIM.

-Bahsedilen medya kuruluşları hangileridir..?

           -Bu medya kuruluşlarının “Bozkurt Selamına” karşı olumsuz çağrışımlarındaki ölçeklendirme ve değerlendirmeleri nelerdir ve  kim adınadır ?

Kurum bu sorulara cevap verememektedir.

              -Ayrıca Metinde belirtilen , “…Türk medyasında, ESU’da Türk temsilcisi olduğunuzun bahsedildiği birkaç paylaşım bulduk, bu da ESU’nun ne Türk temsilcilerinin ne de Türk öğrenci birliklerinin üyeliklerinde olmadığı için yanıltıcıdır. Bildiğiniz gibi, KG Havuzu üyeleri özellikle herhangi bir ülkeyi değil, kendi benliklerini temsil eder..” Bu ifade tamamen yanlış olup olgusal ve nesnel değerlendirmenin dışındadır. Şöyle ki; Ben ESU da Türk Kimliğim ve  YÖKAK  üyesi olarak da bulunmaktayım. Yani ben TÜRK’üm ve Bağlı Kuruluşum da(YÖKAK) Türkiye Cumhuriyeti Devleti YÖK kurumuna bağlı  çalışmaktadır. Elbette ki ben bir Türk temsilciyim ve Ülkem adına o kuruluştayım. Bunun anlaşılamamış olması mümkün değildir.”

         Benim 2023 Haziranında üyeliğimin sona ermesini beklemeden bir ay öncesinden üyeliğimin askıya alınmasının tek bir dayanağı vardır, o da benim TÜRK MİLLİYETÇİSİ VE ÜLKÜCÜ OLMAM…, ayrıca her toplumsal etkinlikte ve ortamda “BOZKURT İŞARETİ” yapmamdır.

          Ben ESU üyeliğine baş vurduğumda tüm sicil araştırmam ilgili kurumca yapılmış ve üye olmamda sakınca görülmemiştir.
Çok uzun yıllardan beri sosyal medya kullanmakta ve bu mecradan fikri varlığımı savunmakta ve paylaşımlarda bulunmaktayım. Bu gün neden böyle bir sonuç ortaya çıkmıştır..?

          Bu soruların tek bir cevabı vardır o da ülkemizde yapılan ve yapılacak olan Cumhur Başkanlığı Seçimi ve benim Cumhur İttifakına olan desteğimdir. Avrupa kirli zihnini ve yüzünü ESU aracılığıyla benim üzerimden bir kez daha ortaya koymuştur.

         Avrupa ESU kurumunun paradigması tamamıyla “TÜRK VE TÜRK DEVLETİ DÜŞMANLIĞI” üzerine kurgulanmıştır. Bu halde bunu bir kere daha alenen ortaya koymuşlardır.

           Unutulmamalıdır ki, hiçbir güç şahsımı Türk Turan mefkuresinden, İslam şuurundan ve Nizam-ı Alem Ülkümüzden alı koyamayacaktır.

        Üyeliğimin doğal olarak bitimine bir ay kala “yapmış olduğum bozkurt işareti”, ülkem adına Türklüğümü ön plana çıkartan milli kollektif anlayışım sakıncalı bulunarak üyeliğimin askıya alınması avrupa kuruluşu olan esu’nun faşist bir kurum olması, Türk ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti düşmanlığından başkaca bir şey değildir.

            ESU ’nun bu düşmanca ve faşizan kararına karşı, son nefesime kadar, Cumhur İttifakına Destek Olmaya, Türk Milliyetçiliğini, Ülkücü Fikri Ve Kızıl Elma Ülkümüzü Savunmaya Devam Edeceğim.”

Saygılarımla,

Süleyman SOLMAZGÜL        

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ