28.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Sony, Media Backbone NavigatorX’i tanıttı

Sony,  Media Backbone NavigatorX’i tanıttı

Sony başarılı Media Navigator çözümünün geliştirilmiş bir versiyonu olan Media Backbone NavigatorX’i tanıttı. Bu sistem daha kolay, daha hızlı ve daha verimli varlık ve iş akışı yönetimi sağlamak için yeni özellikler sunuyor. Geçen yıl piyasaya sürülen Media Navigator’u temel alan Backbone NavigatorX, farklı modern iş akışı ortamlarına uyum sağlaması için müşteri görüşleri baz alınarak tasarlandı. Böylece kullanıcılar, içeriklerinin farklı formatlarda prodüksiyonu, arşivlenmesi ve iş akışı otomasyonu için esnek özellik seçenekleriyle yönetebilecek. 

Hızlı ve zorlu iş akışları, kullanıcıların varlık yönetim sistemlerine erişmesi konusunda genellikle minimum düzeyde eğitim almasını gerektirir. Media Backbone NavigatorX, sezgisel işlem için daha basit bir Kullanıcı Arabirimi tasarımına sahiptir ve çeşitli tarayıcılarla uyumlu olan HTML tabanlı bir web uygulaması içerir.

 

Daha fazla varlık yönetimi özelliklerine sahip olan ve farklı kullanım senaryolarını desteklemek için daha fazla esneklik sunan Media Backbone NavigatorX, tüm dosya formatlarını yönetebilir. Çözümün dahili kod dönüştürme motoru, XDCAM HD422, XAVC ve diğer sektör lideri codec’ler dahil çeşitli SD, HD ve 4K video formatlarını destekler. Kullanıcılar, Media Backbone NavigatorX ile yalnızca video izlemekten çok daha fazlasını yapabilir: Tek bir kullanıcı arabirimiyle ilgili varlığın tanımlanmasını kolaylaştırarak tüm ortamdaki iş akışını hızlandırabilir, altyazıları görüntüleyebilir, PDF dosyalarını okuyabilir ve fotoğrafları açabilir.

Gelişmiş arşiv yönetim uygulaması, Sony’nin Optical Disc Archive sistemiyle tam entegrasyon sağlayarak arşivleme, geri alma ve kısmi geri alma, varlık durumu ve hatta raflardaki Optical Disc Archive kartuşlarını izleme olanağı sunar. 

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü Felip Garcia, Media Backbone NavigatorX hakkında şunları söyledi: “Müşterilerimiz bize, mutlak güvenilirlik ve yüksek hızlı erişimin yanı sıra Optical Disc Archive sistemimizi tamamlayan, uygun maliyetli ve sezgisel bir varlık yönetim çözümü istediklerini iletti. Bu yükseltme, çeşitli profesyonel müşterilere mevcut ve gelecekteki iş akışlarına kolayca entegre edilebilecek, geleceğe dönük bir çözüm sağlıyor ve verimliliği artıran bir araç sunuyor.”

 

Ayrıca, Media Backbone NavigatorX standart varlık yönetimi çözümlerinden daha zengin özellikler sunuyor ve düzenli tekrarlanan görevlerin üstesinden gelinmesine yardımcı oluyor. Örneğin, Media Backbone NavigatorX’de bulunan iş akışı otomasyon aracı, bir yazılım mühendisinin karmaşık komut dosyaları yazmasını beklemek yerine, kullanıcıların birkaç saat içinde basit sürükle-bırak işlemleriyle bir iş akışı oluşturmasını kolay yoldan sağlıyor.

İçerik varlık yönetiminde çok önemli bir rol oynayan Media Backbone NavigatorX, ortam prodüksiyonu iş akışındaki çeşitli süreçlerle ve ilgili teknolojilerle entegre edilebilir. Bu çözümün sektör standartlarındaki doğrusal olmayan düzenleme araçlarıyla uyumluluğu, ekiplerin çalışabileceği ve düzenleme yapabileceği bir merkezi nokta sağlayarak, kullanıcılara zaman tasarrufu sağlar. Zaman tasarrufu sağlayan diğer özellikler arasında, Boole arama sorgularını kullanan güçlü bir meta veri arama işlevi ve önceden kaydedilen sorguları çalıştırabilen akıllı arama özellikleri de yer alıyor. 

Media Backbone NavigatorX’in Ekim 2016’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

 

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/sony-media-backbone-navigatorxi-tanitti-37600.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ