13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Sosyal, Kültürel ve Gençlik Hizmetlerinde Büyük Mesafe Aldık

Sosyal, Kültürel ve Gençlik Hizmetlerinde Büyük Mesafe Aldık

BAŞKAN ÇINAR, YEŞİLYURT KENT KONSEYİNİN KÜLTÜR VE SANAT KURSLARI AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI

“Sosyal, Kültürel ve Gençlik Hizmetlerinde Büyük Mesafe Aldık”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, pandemi sürecinde vatandaşlara moral ve motivasyon aşılamak adına Yeşilyurt Kent Konseyi bünyesinde faaliyete geçen kültür ve sanat kurslarının açılış programına katıldı.

Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binasını ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bağlama kursuna katılan kursiyerlerle sohbet edip, başarılar diledi.

Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Ercan, gitar, piyano, bağlama, fotoğrafçılık ve oyuncak bebek yapımını kapsayan kültürel ve sanatsal kurslarla ilgili Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a bilgiler paylaştı.

Sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmalarda büyük mesafeler kat ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt’umuz sanat, kültür ve eğitim kentidir. Kültür ve Sanat Merkezlerimiz, Yeşilkonaklarımız ve Yeşilyurt Kent Konseyimizde ki faaliyetlerimiz ile Yeşilyurt’umuzun sanatsal kimliğine yeni değerler katmaya devam ediyoruz. Kurulduğu günden beri kentimiz ve ilçemizin sosyal ve kültürel hayatına büyük değerler kazandıran projeleri hayata geçiren Yeşilyurt Kent Konseyimizde, pandemi sürecinde farklı yaş gruplarındaki hemşerilerimize moral ve motivasyon aşılamak adına çok faydalı kurslara ev sahipliği yapıyor. Maske, mesafe ve temizlik kurallarının üst seviyede uygulandığı buradaki salonumuzda ilk olarak bağlama kursuyla sanatsal kurslarımızı başlatıyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak sosyal, kültürel ve eğitim hizmetlerinizdeki vizyonumuzu her geçen gün geliştirmekteyiz. Son dönemlerdeki gençlik hizmetleriyle de bu çalışmalarımızı daha ileri bir boyuta taşımış olduk. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek adına bu tür sportif ve sanatsal faaliyetlerimizi, pandemi tedbirleri altında yapmaya devam edeceğiz.K urslarımıza katılan farklı yaş gruplarındaki hemşerilerimiz bir yandan var olan yeteneklerini ön plana çıkartırken diğer taraftan da yeni dostluklar kurup sosyalleşme imkanı da buluyor. Sanatsal ve kültürel hizmetlerimizle hemşerilerimizin sosyal hayatına renklilik getirmeye çalışıyoruz. Kent Konseyimizi bu anlamda tebrik ediyorum, eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize de güzel bir eğitim dönemi temenni ediyorum.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ