19.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Spotify, SoundCloud’u satın almak için görüşmelere başladı – Webrazzi

Spotify, SoundCloud’u satın almak için görüşmelere başladı – Webrazzi

Apple Music ile birlikte dijital müzik endüstrisini domine eden Spotify elini daha da güçlendirmek için önemli bir satın alma planı yapıyor. Financial Times’ın aktardığına göre şirket SoundCloud‘u satın almak için şirketle görüşmeler yapıyor.

Bu ay içerisinde 40 milyon ücretli aboneye ve toplam 100 milyon dinleyiciye ulaştığını açıklayan şirket şimdilik rakamsal olarak Apple Music’in oldukça önünde. Ancak Apple Music’in yalnızca bir yıl içerisinde 17 milyon ücretli aboneye ulaştığını düşünürsek Spotify dişli rakibi için elini daha da güçlendirme peşinde.

SoundCloud bilindiği gibi içeriğinde özellikle ”underground” olarak nitelendirebileceğimiz daha niş türlerdeki müzikleri içeren çok geniş bir kullanıcı ve parça veritabanına sahip. Bunun yanında servisi podcastler için de kullanan binlerce kullanıcı bulunuyor. Bu özellikleriyle ve içeriği ile Spotify kendi içerik kalitesini de genişletip daha da geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedeflediğini düşünebiliriz.

Olası bir satın alma için SoundCloud için herhangi bir değerleme rakamı şimdilik telaffuz edilmezken iki şirket de konuyla ilgili açıklama yapmayı reddetmiş.

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/29/spotify-soundcloudu-satin-almak-icin-gorusmelere-basladi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ