01.02.2023 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri
Malatya Siyaset

Tarım Kredi Kooperatifinde Satılan Tulum Peyniri Hileli Çıktı

Tarım Kredi Kooperatifinde Satılan Tulum Peyniri Hileli Çıktı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları ilan edildi.

Açıklamada, ülkede gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığı ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla, gıda ve gıdayla temas eden madde ve malzemelerin, üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetlerinin büyük titizlikle yürütüldüğü ifade edildi.

Tarım Bakanlığı hileli gıdalar listesini açıkladı, gıdada taklit ve tağşiş yapan 371 firmanın 559 parti ürünü ifşa edildi. Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapılan, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar ile çikolataların yer aldığı, 371 firmaya ait 559 parti ürünü kamuoyuna duyurdu.  Bazı alkolsüz içeceklerde, çikolatalarda ilaç etken maddesi Sildenafil’e rastlandı, baharat ürünlerinde gıda boyası, zeytinyağında uygunsuzluk, peynirde nişasta, keçi sütü olması gereken tulum peynirler de İnek sütü , bazı sucuklarda sakatat, kanatlı eti belirlendi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılan Tam Olgunlaştırılmış İzmir Tulumunda Keçi Sütü olması gerekirken İnek sütü ile imal edildiği  üretici firma Ankara Soğuk Hava Tesisleri ve Ticaret Anonim Şirketi tağşiş listesinde yer aldı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: