22.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Titreten Ekibi, sosyal medyayı salladı

Titreten Ekibi, sosyal medyayı salladı

6 yaş öğrencilerinden oluşturulan “Titreten Halay Ekibi”nin gösterilerinin sosyal medyada binlerce kişi tarafından izlenmesi , miniklere teşvik oldu.

Malatya Begüm Kartal İlk Okulu’nda kurulan “Titreten Halay Ekibi” Türkiye’de kendilerine rakip tanımıyor.

6 yaş grubunda olup, aynı sınıfta sıraları paylaşan öğrencilerden oluşan halay ekibi, teknolojiden de yararlanarak sosyal medyada paylaştıkları gösterileri büyük bir ilgi görüp, binlerce kişi tarafından beğeni ile izlendi.

Yöremiz oyunları sergileyen minik halay ekibinin amacı; halk oyunları kültürünü tüm ülkeye tanıtmak ve ilgiyi artırmak olarak belirleniyor.

Halk Oyunları Antrenörü Mahmut Kılıç, “Titreten Halay Ekibi” ile büyük gurur duyduğunu, küçük öğrencilerin bu başarısının küçümsenemeyeceğini belirterek, “Böyle bir ekibin oluşmasında İlk olarak sınıf öğretmenimiz Mehmet Akmeşe’nin büyük desteğini gördük. Okul yönetiminin halk kültürüne olan düşkünlüğü bize güç kattı. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzden de ilgisi ile 6 yaşındaki öğrencilerimiz büyük bir başarı elde ettiler. Bize destek veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Ekip çalışmalarının artarak devam edeceğini de sözlerine ekleyen  Halk Oyunları Antrenörü Mahmut Kılıç, halk oyunları kültürünü en iyi yere taşıyacaklarını ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ