30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Tümyad Malatya Temsilcisi Av.Veysel Taner Şenel oldu

Tümyad Malatya Temsilcisi Av.Veysel Taner Şenel oldu

TÜMYAD-Türk Milleti Yardımlaşma Derneği; İstanbul merkezli, “Türk’ten Gelen Türk’e Gitsin” sloganıyla 2016 yılından bu yana faaliyettedir. Amacı; şehitlerimizin adına yardım tırları, yardım kolileri ve her türlü yardım faaliyetlerinde bulunarak şehitlerimizin amel defterini açık tutmaktır. Bu amaçla yardım ulaştırılan ailelere “Şehidimizden yardım var” denilerek sevabının ve duasının şehitlerimize ulaştırılması istenmektedir. Tamamen şehitlerimizin sevabına vesile olma amacı güdülmektedir. Bu zamana kadar yaklaşık 70 yardım tırı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmış, binlerce yardım kolisi, öğrenci bursları, engelli araçları, kurban ve diğer tüm yardım faaliyetleri yapılmış ve yapılmaktadır.

TÜMYAD tamamen gönüllü bir hareket olup ağırlıklı olarak sosyal medya (Twitter, instagram ve Facebook) ortamında faaliyetlerini yoğunlaştırmaktadır. Şimdi ise Türkiye’nin her yerinde öncelikle temsilcilik kurulmaktadır.

Malatya’da da TÜMYAD Temsilciliği Malatya’nın tanınmış isimlerinden Av. Veysel Taner ŞENEL ile kurulmuştur. TÜMYAD Gönüllüsü ve Malatya Temsilcisi Av. Veysel Taner ŞENEL; yaptığı açıklamada “İnsanlara yardım edebilme fırsatına kavuştuğumuz için mutluyuz ve ülkemizde çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olan TÜMYAD’ın Malatya Temsilcisi olmaktan gurur duyuyoruz. İnşallah faaliyetlerimizi hızlandırarak çok kısa zamanda Malatya’dan da Türk’ten gelen Türk’e gitsin diyerek Malatyalı şehitlerimizin adına yardım tırları çıkartacağız. Şu anda da faaliyetlerimizi bireysel olarak Malatyalı TÜMYAD gönüllülerimizle sürdürüyoruz. Tamamen resmi kayıtlar tutulan derneğimiz; hiçbir resmî kişi ve kuruluştan destek almadan gönüllülük esası üzerinden faaliyetlerini sürdürmektedir. Faaliyetlerimiz tüm ülkede artan desteklerle daha da büyüyecektir. Biz sloganda değil sahadayız. Tüm Malatyalıların da destek olup derneğimizi sahipleneceğinden şüphemiz yoktur.

Saygılarımızla”

TÜMYAD sosyal medya hesapları Twitter : @tumyad4 , @AvTaner ,

Facebook : Türk Milleti Yardımlaşma Derneği

İnstagram : @tumyad4

Fotoğraf : Tümyad Malatya Temsilcisi Av. Veysel Taner Şenel ve Tümyad Gönülleri ile 

Tümyad Banka Hesap Numaraları 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ