30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Tunceli Valisi Kaymak : Biz Sadece PKK ile Değil, Uluslararası Güçlerle Mücadele Ediyoruz

Tunceli Valisi Kaymak : Biz Sadece PKK ile Değil, Uluslararası Güçlerle Mücadele Ediyoruz

TUNCELİ VALİSİ KAYMAK, BAŞKAN GÜRKAN’I ZİYARET ETTİ

VALİ KAYMAK, “BİZ SADECE PKK İLE DEĞİL, ULUSLARARASI GÜÇLERLE MÜCADELE EDİYORUZ”

Fırat Kalkınma Ajansı’nın toplantısına katılmak üzere Malatya’ya gelen Tunceli Valisi Osman Kaymak, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Vali Kaymak, terörle mücadele konusunda Malatyalıların dualarını beklediklerini ifade etti.

Fırat Kalkınma Ajansı’nın toplantısına katılmak üzere Malatya’ya gelen Tunceli Valisi Osman Kaymak, 1995-1998 yılları arasında Battalgazi Kaymakamlığı döneminde birlikte çalıştığı Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Tunceli’de hakikaten yoğun bir çalışma temposu içerisinde. Bugün Malatya’mıza Fırat Kalkınma Ajansı’nın toplantısı münasebetiyle buraya geldiler, bizi de ziyaret ettiler. Biz Sayın Valimizle Battalgazi Kaymakamlık döneminde birlikte çalışmışlığımız var. O süreç içerisinden beri dostluğumuz devam ediyor. Hakikaten Tunceli’de ağır şartlar içerisinde çok başarılı görevler ifa ediyor sayın valimiz. Battalgazi’deki kaymakamlık döneminde de o başarıların göstergesinin meyvesi orda da gözükmekteydi. Biz sayın valimizi Malatya’mızda ve Belediyemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Kendilerinin bıraktığı Battalgazi daha küçük 20 bin nüfuslu bir Battalgazi iken, bugün 300 bini aşkın, gündüz nüfusu 550 bin olan bir ilçe olarak bizi ziyaret ediyor. İnşallah bizlerde sayın Valimizin o dönemde birlikte çalıştığımız güzel fikir ve düşüncelerinden, bilgi birikiminden faydalanarak Battalgazi’mize daha iyi hizmetler etmek adına büyük gayretler gösteriyoruz” dedi.

Tunceli Valisi Osman Kaymak ise, Malatya’ya Fırat Kalkınma Ajansı’nın toplantısına katılmak üzere geldiğini belirterek, “Başkanımın belirttiği gibi bugün Fırat Kalkına Ajansı’nın toplantısı için buradaydık. Toplantı yaptıktan sonrada eski dostları ziyaret etmek için değerli Başkanı ziyarete geldim. Malum 1995-1998 yılları arasında Battalgazi Kaymakamı olarak çalışmıştık. Biz Malatya'yı ve Malatyalıları unutmuyoruz, seviyoruz. O yüzden her geldiğimizde dostları ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

tunceli_valisi_battalgazi

Vali kaymak, Tunceli ilinde süren terörle mücadele konusuna dikkat çekerek, “Bahsettiği gibi 2,5 senedir Tunceli Valisi olarak görev yapıyorum. Orada malum bir mücadele sürdürüyoruz. Şu anda yoğun operasyonlar devam ediyor. Televizyonlar aracılığıyla da değerli Malatya halkından da bizlere dualarını eksik etmemelerini istiyoruz. Gerçekten orada zor şartlarda askerimiz, polisimiz sürekli bir mücadele içinde. İnşallah şu anda hemen hemen her alanda üstünlük elimizde. Psikolojik üstünlük son günlerde de gayet etkili şekilde şehit vermeden, yaralı vermeden PKK’lıları, bölücülere karşı çok ciddi mücadele yapıyoruz. Milletimiz, memleketimiz bu belayı da kısa zamanda aşacak. Şunu söylemek istiyorum değerli Malatyalılar.  Biz sadece PKK ile mücadele etmiyoruz. Uluslararası güçlerle mücadele ediyoruz. Adamların ellerinde çok güçlü silahlar var ama, bizimde Allaha şükür ordumuz,  askerimiz her yönüyle çok teçhizatlı, hem teknik yönden uçaklarımız, İHA’larımız, helikopterlerimiz ve silahlarımız var. İnşallah bunların kısa zaman içerisinde temizliği yapılacak ve memleketin önü açılacaktır. Yeter ki içimizdeki birlik ve beraberliği bozmayalım. Gerçekten bu dostluk ve kardeşlik duyguları devam ettiği müddetçe milletimizin önünün açık olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

“Milletimize daha güzel haberler vermek istiyoruz” diyen Vali Kaymak, Malatyalıların dualarını beklediklerini belirterek, “Bizler inanmış insanlarız. Buradan da sizlerin, özellikle Malatyalıların dualarını bekliyoruz. Bu vesile ile Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Biz eski dostlarımıza çok değer veriyoruz. Her gelişimizde değerli başkan ve arkadaşlarını ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Onlar bize manevi moral oluyorlar. Oranın stresini burada atmış oluyoruz. Tekrar bütün Malatyalılara en derin sevgilerimi iletiyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ