fbpx
20.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yavru Karacanın Durumu Gayet İyi, Doğaya Bırakacağız

Yavru Karacanın Durumu Gayet İyi, Doğaya Bırakacağız

YEŞİLYURT BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ, SULAMA KANALINA DÜŞEN YAVRU KARACAYI TEDAVİ ETTİ
Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğü, sulama kanalına düşerek çeşitli yerlerinden yaralanan yavru karacayı tedavi ederek eski sağlığına kavuşturdu.
SULAMA KANALINA DÜŞEN YAVRU KARACA TEDAVİ EDİLDİ
11 Temmuz 2017 Salı günü Sivas’ın Gölova İlçesinde duyarlı bir vatandaş, DSİ sulama kanalına düşen yavru karacanın durumunu 112’ye ihbar etti. Sağlık görevlileri, Sivas Doğa Koruma ekipleri ve köylülerin yardımıyla sulama kanalından çıkarıldıktan sonra ilk tedavisi Sivas Doğa Koruma kliniğinde yapılan yavru karaca daha sonra Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğüne getirildi.
Sulama kanalına düşmesi neticesinde arka toynaklarında yaralanmalar ve yüzünden hafif sıyrıklar bulunan, ayrıca açlık ve susuzluk nedeniyle bitkin düşen yavru karacanın tedavisi uzman veterinerler tarafından yapıldı.
KARATAŞ, “KARACANIN SAĞLIK DURUMU GAYET İYİ”
Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Abuzer Karataş, yavru karacanın sağlık durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ Sivas’ın Gölova ilçesinde sulama kanalına düşen yavru karaca Sivas Doğa Koruma ekipleri tarafından kliniğimize getirildi. Yaptığımız muayene sonucunda travmaya bağlı yaralanmalar tespit ettik. Bunun yanı sıra yavru karacanın açlık ve susuzluğa bağlı olarak bitkinlik durumu olduğunu teşhis ettik. Karacanın vücudunun farklı bölgelerindeki yaraları tedavi ederken, açlık ve susuzluğunu gidermek adına da vitamin takviyelerinde bulunduk. Şu anda karacanın sağlık durumu gayet iyi, doğaya bırakacak şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ