25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yerli SaaS girişimi Apsiyon 2,5 milyon dolar Seri A yatırımı aldı – Webrazzi

Yerli SaaS girişimi Apsiyon 2,5 milyon dolar Seri A yatırımı aldı – Webrazzi

Apsiyon, Earlybird Venture Capital‘dan 2,5 milyon dolar değerinde Seri A yatırımı aldı.

Türkiye’nin uzun yıllardır hizmet veren (ilk Webrazzi haberimiz 2011 yılından) SaaS girişimlerinden biri olan Apsiyon; bilmeyenler için site, rezidans ve plaza gibi yaşam alanlarının yönetimine odaklanıyor.

Girişim şu an 1500’den fazla yaşam alanında kullanılıp 180 binin üzerinde konut ve 300 bin kişiye hizmet veriyor. Apsiyon kullanıcıları kat maliklerinden online aidat tahsilatı yapabilmek başta olmak üzere CRM, iletişim ve muhasebe konularında önemli faydalar sağlayabiliyor.

Kuruluşuyla birlikte Tarık Yıldırım’dan bir melek yatırım alan Apsiyon; geçtiğimiz yıla göre çalışan sayısını 4 kat, cirosunu ise 2 kat arttırmayı başarmış. Tüm bunlar ışığında Seri A yatırımının girişim için oldukça önemli bir ivmelenme sağlayabileceği tahmin edilebilir. Bu arada Apsiyon, 2,5 milyon dolarlık yatırım sonra başta Adana, Ankara ve İzmir olmak üzere Anadolu’daki operasyonlarını genişletmeyi hedefliyormuş.

Apsiyon girişiminin kurucu ortakları – Meriç Akdamar, Kudret Türk ve Erkan Doğan

Ayrıca ekipten aldığımız bir diğer bilgiye göre kendini geliştirmek isteyen apartman yöneticileri ve bu işi profesyonel olarak yapan kişiler için bir eğitim platformu olarak tarif edebileceğimiz Apsiyon Akademi de girişimin odaklandığı alanlardan biri konumunda.

‘Toplu yaşam alanlarının işletim sistemi‘ benzetmesi

Apsiyon ekibi vizyonlarını ‘toplu yaşam alanlarının işletim sistemi olmak‘ olarak belirlemiş. Tarihe not düşmek adına; konuyla ilgili olarak Apsiyon CEO’su Kudret Türk‘ün sözlerini de yer vermemiz gerekirse: “Önümüzdeki dönemde, birçok yazılım ve donanımla entegre şekilde hizmet verebilen bir platform olmayı planlıyoruz. Uzun vadede amacımız, site yönetimlerinin hizmet kalitesini yükseltmenin yanı sıra işletme yönetimi adına verimliliği artırarak aidatları düşürmek.”

Diğer yandan Earlybird ortaklarından Cem Sertoğlu ise halihazırda pazar lideri olan Apsiyon’un, emlak sektöründeki teknolojik transformasyonun önemli bir halkası olacağını belirtiyor.

En azından kısa vadede Türkiye pazarına odaklanmaya devam edecek olan Apsiyon için 2,5 milyon dolar değerindeki Seri A yatırımının, girişimi Türkiye’de büyütmek adına yeterli olacağını tahmin ediyoruz. Apsiyon hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/29/yerli-saas-girisimi-apsiyon-25-milyon-dolar-seri-a-yatirimi-aldi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ