fbpx
20.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yeşilyurt Konak Mahlas Sakinleri Derme Sulama Birliğine Tepki Göstererek Eylem Yaptılar.

Yeşilyurt Konak Mahlas Sakinleri Derme Sulama Birliğine Tepki Göstererek Eylem Yaptılar.

Yeşilyurt Konak Mahlas Sakinleri Derme Sulama Birliğine Tepki Göstererek Eylem Yaptılar. Ağaçlarımız kuruyor ve tarladaki mahsullerimiz kuruyor ne hikmetse derme sulama birliğinin umurunda değildir. Uyarılarımıza rağmen ne yazık ki sesimize kulak vermediler. Bir ağacın kaç yılda nasıl yetiştiğini bilmeyen bu yöneticiler ne hikmetse derme sulama birliğinin başına getirilmişler. Yazık yazık…

Derme sulama birliği tarafından bu yıl bir defa olarak Konak mahallesindeki bulunan bahçe ve tarlada ekili olan yerlerin kuruması nedeniyle Derme sulama birliğine tepki göstererek eylem yaptılar. Konak Mahalle sakinleri tepkilerini gösterirken, Bizler birkaç gün önce bu tepkimizi gösterecektik ama ne yazık ki sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyaretinden dolayı ertelediklerini dile getirdiler. Siyasi malzemesi olmasın dediklerini dile getirdiler.

Yaz ayları olması ve yine bu yılda havaların sıcak olması nedeniyle Derme sulama birliğine bağlı olan bazı bölgeler ve yine bazı mahallerdeki ağaçların kuruması ve tarlardaki mahsûllerin kuruması vatandaşı çileden çıkardı. Sulama yapılan yerlerin dönümü 40,00 TL’den 90,00 TL’ye çıkarılması vatandaşları canından bıktırdı. Çiftçilerin sulama sıkıntısı yaşadıklarını zaman zaman dile getirdiklerini beyan ederek ne hikmetse yetkililer sesimize kulak vermiyorlar dediler.

Yeşilyurt bölgesine bağlı olan tarımsal alanların kuruması ve dönümün 40 ila 90 Lira olması ayrı bir sıkıntının olması ve buna rağmen sulama yapamıyoruz. Bizler tepki gösterdiğimizde ne yazık ki konak Mahalle halkı siyaset yapıyor diye tepkilerini dile getirdiler. Konak Mahalle sakinleri yaptıkları bu eylemelerinden, bizler bu bölgenin çiftçileri olarak mağdur edildik ve yetkililer derhal bu konuya el atmalıdır dediler. Ağaçlarımızın fazla kurumaması için yetkililer bir an önce derme sulama birliğini uyarması ve gereğinin yapılmasını istediler.

Haber: Şükrü Güzel
Konak Mahallesi Yeşilyurt

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ