30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yönetmenliğini Malatyalı Suat Ay’ın üstlendiği ‘Arafta Kalanlar Damascus Kılıcı’ kurgu film projesi için 2019 yılında çekimlere başlayacak.

Yönetmenliğini Malatyalı Suat Ay’ın üstlendiği ‘Arafta Kalanlar Damascus Kılıcı’ kurgu film projesi için 2019 yılında çekimlere başlayacak.

Projeden büyük beklentileri olan Usta Yönetmen Suat Ay ilk sinema filmi olan “Kariyer” i Malatya’da çekerek sinema dünyasına merhaba demişti. Ardından Resimdeki Yüz, Kelebek, Gölgedeki Esaret ile izleyicileri buluşturmuştu.
Projeleri üzerine konuştuğumuz Ay, Ekim ay’ı içerisinde Adana’da çekimleri başlayacak olan Mitolojik Fantastik Korku filmi ile birlikte kaliteli genç yeteneklerin filmde rol alacağını belirtti.
Adana Merkez ve Aladağ ilçelerinde çekimlerine başlanacak filmin yapımcılığını Yusuf Kocabıyık’ın üstlendiğini ifade eden Yönetmen Suat Ay “Film 4 dönemde geçecek flashbeckler bizi İstanbul’un Fethinden hemen önceye götürecek sonra 1959, 1980 ve günümüz dönemlerinde gelişen olayları ana merkezine alacak. 70 Yaşlarında ki bir Gazi’nin başından geçen Mitolojik Fantastik Korku türünün ilkleri arasında yerini alacak ve klasik korku filmlerinden çok farklı bir yerde kendini bulacak” dedi.
Vefk Ölüm Çağırdı filminin kısa bir süre önce bittiğini ve sinemalarda yerini alacağını belirten Yönetmen Suat Ay, Adana’da ki projemizin hemen ardından bir klipde yönetmenlik koltuğuna oturacağını ifade ederken onun hemen ardından ise bu kez bir dram filmi ile çekimlere 2018 yılını bitireceklerini, 2019 yılında ise Malatya’yı dünyaya tanıtacak proje olan ‘Arafta Kalanlar Damascus Kılıcı’ ile izleyiciyi sinemaya davet edeceklerini söyledi.
Yakın zamanda ise dizi projelerine de imza atacağını söyledi.
Yapımcı Yusuf Kocabıyık ise genç ve kaliteli bir ekiple başlayacakları projeden umutlu olduğunu söyleyerek sinemaseverleri güzel bir film bekliyor dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ