fbpx
15.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Battalgazi Belediyesi Tarafından 30 Yıl ve Üzeri Muhtarlık Yapanlara Teşekkür Plaketi Verildi. 

Battalgazi Belediyesi Tarafından 30 Yıl ve Üzeri Muhtarlık Yapanlara Teşekkür Plaketi Verildi. 

BAŞKAN GÜRKAN, “2,5 YILDA REKOR DÜZEYDE HİZMETLERE İMZA ATTIK”
Battalgazi Belediyesi tarafından 30 yıl ve üzeri muhtarlık görevini yapan muhtarlara teşekkür plaketi verildi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Demokrasi şayet nehir ise muhtarlarımız bu nehri besleyen kollardır” dedi.

Battalgazi Belediyesi tarafından Mentalite Otel’de gerçekleştirilen programa, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi Jandarma İlçe Komutanı Üsteğmen Bülent Eriş, Battalgazi İlçe Emniyet Amiri Oğuz Kaya, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Yaşar Karataş, Mustafa Sayın, Abdulvahap Şerefhanlı,  Nevzat Aslan, Battalgazi ilçesinin mahalle muhtarları ve birim müdürleri katıldı. Programın açılışında konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, “Muhtarlar olarak sizler en seçkin kişilersiniz. Değerinizi bilin. Mahallenizde, köyünüzde yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. İşlerinizde Battalgazi Belediye Başkanı veya yetkilileri ile istişare edip hizmete talip oldunuz, olmaya devam edeceksiniz. Sizlerin taleplerini yerine getirmek için Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan, daire başkanları ve müdürleri de burada. Onlarda sizlerin istek ve taleplerini her zaman değerlendirmişlerdir. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, muhtarlık görevinin önemine dikkat çekerek, “Muhtarlar bizim için önemlidir. Muhtarlar ülkemiz içinde önemlidir. Demokrasi şayet nehir ise muhtarlarımız bu nehri besleyen kollardır. Çeşmeler, pınarlar, çaylar, derelerdir. Muhtarlar olmazsa demokrasi nehirleri kurur. Demokrasi diye bir şey olmaz. Demokrasinin başladığı yer, muhtarlıkta başlar, mahallede başlar. Bir memlekette milli birlik ve beraberliği ihdas etmek istiyorsak muhtarlık ve akabinde de mahallelilik kavramına çok önem vermemiz gerek. Mahallelilik olgusunu, aidiyet olgusunu berberini, bakkalını, manavını yani benim mahallem olgusunu yerleştiremezsiniz, milli birlik ve beraberliği sağlamamız mümkün değildir” diye konuştu.

Başkan Gürkan, Battalgazi Belediyesi’nin çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Gürkan, ilk olarak Mahalle Müzeleri’nin önemine vurgu yaparak, Türkiye’de İlk Mahalle Müzesi’nin Battalgazi ilçesinde açıldığını söyledi. Başkan Gürkan, “Mahalle müzeleri diye bir kavram ihdas ettik. Bana gerek seçimlerden önce gerek seçimler sürecinde ve sonrasında televizyon programlarında ‘sizin en önemli çalışmanız nedir’ diye sorduklarında ben Mahalle Müzeleri’nin olduğunu söyledim. O mahalle müzelerinin ilkini Hasırcılarda, akabinde diğer yerlerde açmaya başladık. Eskimalatya’da da Poyraz Konağı diye bir mahalle müzesi açtık. Bu mahalle müzesi açılmadan, proje aşamasında bunun bir Türkiye projesi olduğunu söyledim. 17 Kasım’da Antalya’da ödüle layık görülmüştür” ifadelerini kullandı.

Yüz yıllık belediyelerin imkanlarına sahip olduklarını belirten Başkan Gürkan, “Bu iki buçuk yıl içinde yüz yıllık bir belediye düşünün. O yüzyıllık zamanda neleri ihtiva etmişler, nelere sahip olmuşlar, Battalgazi Belediyesi o yüzyıllık belediyelerin yüz yılda getirdiği birikimlerinin hepsini iki buçuk yıl içinde Battalgazi Belediyesi olarak bizde kurmuşuz. Araç, gereç, hizmet her türlü hizmetimiz ve aracımız mevcuttur” dedi.

Battalgazi Belediyesi’nin 15 ay gibi kısa bir süre içinde iki hizmet binasını hizmete sunacağını belirten Başkan Gürkan, “Bu Türkiye’de bu bir rekordur. İki tane hizmet binasını 11 ay geçti, 4 ayımız kaldı, öyle tahmin ediyorum ki Mart ayının sonunda bitecek. Nisan ayında hem Devlet Su İşleri yeni hizmet binasına geçecek, hem de biz kendi hizmet binamıza taşınacağız. Bu hizmet binası da işlevsel olarak, çevresel olarak, akıllı bina olma özellikleri nedeniyle doğu ve güneydoğu Anadolu’da tek hizmet binası olma özelliğine sahiptir. Bu bina kendi enerjisini üretecek, yağmur suyuyla devinimini sağlayacak, gün boyunca elektriğini güneş enerjisinden sağlayacak bir yapı formatındadır” diye konuştu.

Başkan Gürkan, Konkasör Tesisi, Asfalt Plenti’ni hizmete sunduklarını belirterek, Battalgazi ilçesinde asfaltsız yol bırakmama hedefiyle asfalt çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Katılımcı, sosyal, kültürel ve çevre dostu belediyeciliği alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Gürkan, Expo 2016 Antalya’ya katılan tek ilçe belediyesinin Battalgazi Belediyesi olduğunu ifade ederek, “EXPO 2016’ya katılan tek ilçe belediyesiyiz. 55 devlet katılmış, 8 devletin gözlemci, 10 Büyükşehir Belediyesi katılmış, ilçe olarak da sadece Battalgazi Belediyemiz katılmıştır. Buradaki standımız 17 günde yapılmış v EXPO’da ödül almıştır” diye konuştu. 

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’da konuşmasında, Battalgazi Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olacak hizmetlere imza attığını ifade ederek, “AK Parti Belediyeciliği gerçekten bu anlamda da kendini ortaya koyuyor. İlimizde 14 belediyenin 12’si AK Parti hükümetlerinin kurumsal kimliği adı altında seçilmiş belediyelerimizdir. Büyükşehir ile birlikte 2 tane metropol ilçemiz hep birlikte büyük bir uyum içinde memleketimize hizmet etmekteler. Az önce kıymetli başkanım anlattı 2,5 yıl içerisinde kurumsal kimlini tamamlamış, sosyal ve kültürel anlamda da yapılabileceğinin maksimumunu yapmış, gerçekten göğsümüzü kabartan çalışmalarıyla partimize ve bu ilde yaşayan bütün kardeşlerimize hizmet etmek adına da çaba ve gayret göstermişlerdir. Bunlar bizleri mutlu ediyor. Belediye Başkanımızın 102 muhtarı ve bizleri bir araya getirmesi, varsa sorunlarımızı yerinde anında karşılayabilmek için burada talimatlar verilmesi bizleri onurlandırıyor, gururlandırıyor. Geleceğe bakışımızı daha da güçlendiriyor. Başkanımızın yaptığı çalışmalar 2,5 yıl içinde yapılması zor olan çalışmalar idi. Gerek yeşil alan çalışmaları, sosyal mekanların yapılması olsun, güzel çalışmalar gerçekleştirmişlerdir. Bu çalışmalar Türkiye’de örnek olacak çalışmalardır. Bu anlamda tüm belediye çalışanlarını, başkan yardımcıları ve meclis üyelerimizi ve buna en büyük katkıyı sunan siz değerli muhtarlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Allah hayırlı çalışmalarda bizleri devamlı bir araya getirsin diyorum” ifadelerini kullandı. 

Yapılan konuşmaların ardından 30 yıl ve üzeri muhtarlık görevini sürdüren muhtarlara protokol üyeleri tarafından teşekkür plaketleri verildi. 

Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç ise, Başkan Gürkan’a Battalgazi ilçesine yapılan hizmetler, Malatya’nın tanıtımı ve 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı tutumu dolayısıyla teşekkür plaketi verdi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ