17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Kiraz, “Sahte Üye Yapmak Sahte Büyümeyi De Beraberinde Getirir”

Kiraz, “Sahte Üye Yapmak Sahte Büyümeyi De Beraberinde Getirir”

Kiraz, “Sahte Üye Yapmak Sahte Büyümeyi De Beraberinde Getirir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, AKP’nin kişilerden habersiz olarak yüzlerce kişiyi partisine üye yaptığını kaydederek, “Bir kişinin partiye üye olması kişinin tercihidir. Kişinin bilgisine başvurulmadan beyanı, üyelik formu doldurulup, kimlik fotokopisi ve imzası alınmadan üye yapılması sahtekârlıktır” dedi.

İl Başkanı Kiraz, AKP’nin her alanda olduğu gibi parti üyeliğinde de insanları kandırdığını ifade ederek, “Kişinin bilgisi dışında bir partiye üye yapmak en başta siyasi sahtekarlıktır. Bunun yanında evrakta sahteciliktir. Siyasi ahlak olarak da bir çöküntüdür. Son dönemlerde birçok kişi tarafımıza bildirerek bilgisi dışında AKP’ye üye yapıldığını ifade etmektedir. Ayrıca partimizde başka partilere üye olan birçok kişi bu sahtekarlık nedeniyle üyelikten düşmektedir. Vatandaşın partiye üye olma özgürlüğü hakkı elinden alınmaktadır” dedi.

Kamuoyundan gelen birçok şikayet ve talep çerçevesinde açıklama yapma gereği duyduklarını aktaran Kiraz, şunları söyledi: “İzinsiz başka partiye üye olduğunu gören vatandaşlar Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunabilirler. Siyasi partiler olarak bizler üye sayımızı zorlamalarla, evrakta sahtecilikle elbette ki artıramayız. Üye sayımızı arttırmanın bir tek yolu vardır o da vatandaşın güvenini kazanmak, vatandaşa aidiyet duygusunu hissettirmektir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak son dönemde üye sayımız düzenli olarak artmaktadır. Sadece 2020 yılı Kasım ve Aralık ayı 212 kişi partimize üye olarak bize güç vermiştir.  Her gün bu sayı düzenli olarak artmaktadır.

Kişiler bizzat belgeleriyle birlikte partimize gelerek üyelik başvurularını gönüllü olarak yapmakta ve üye olmaktadır. Buradan bütün siyasi partileri vatandaşı zor durumda bırakacak uygulamalardan vazgeçmeye, üye sayılarını ortaya koydukları irade ve politikalarıyla artırmalarını bekliyor, bilgisi dışında bir kişiyi üye yapmak o kişiyi seçmen yapma anlamına gelmez, sahte üye yapmak sahte büyümeyi de beraberinde getirir. Hiçbir partinin büyümesine katkı sunmaz. Bu bilinçle hareket eden Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri adına bütün siyasi partileri de bu bilinçle hareket etmeye bekliyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ