19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’dan Suriyeli Mültecilere İlaç Yardımı

Malatya’dan Suriyeli Mültecilere İlaç Yardımı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SÜRİYELİ MÜLTECİLERE İLAÇ YARDIMI

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Suriyeli mültecilerin tedavilerinde kullanılmak üzere 131 koli ilaç yardımı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı önünde gerçekleştirilen ilaç teslim törenine Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gencay, İYİLİKDER Malatya Şube Temsilcisi Nihat Erkuş katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin her zaman mağdurların yanında olduğunu belirten İYİLİKDER Malatya Şube Temsilcisi Nihat Erkuş, “Suriye krizi başladığından bu yana Malatya Büyükşehir Belediyemiz, Suriye’deki dramı ve sıkıntıları gidermek adına her türlü yardımı yapmaktadır. Özellikle İYİLİKDER aracılığı ile yapmış olduğu ilaç yardımının maliyeti milyonları bulmaktadır.  Yapılan bu yardımlardan dolayı Malatya Büyükşehir Belediyesine ve yardımda bulunan bütün kuruluşlarımıza ve çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” şeklinde konuştu.

Suriyeli mağdurların yaralarına merhem olmak için çalıştıklarını belirten Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu ise, “Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Suriyeli mülteci kardeşlerimize yardımlarımız devam ediyor.  131 koliden oluşan ve yaklaşık değeri 155 bin lira olan ilaçları İYİLİKDER aracılığı ile Suriyeli mülteci kardeşlerimize ulaştırmayı hedefliyoruz.

Büyükşehir Belediyesi olarak Suriyeli mülteci kardeşlerimize göndermiş olduğumuz ilaçlar içerisinde, kalp, şeker, tansiyon, diyabet, astım, bronşit ve kanser hastaları için elzem olan ilaçlar bulunmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl içerisinde Huzurevi, Cezaevi ve çeşitli yardım kuruluşları aracılığı ile yaklaşık 1 milyon değerinde 38 bin kutu ilacı ihtiyaç sahibine ulaştırdık. Büyükşehir Belediyesi olarak yapmış olduğumuz bu yardımlarımız devam edecektir.

suriye_ilac_malatya_

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ