25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Türkiye’de geliştirilen MIOPS MOBILE, Kickstarter’daki ilk iki gününde fon hedefine ulaştı

Türkiye’de geliştirilen MIOPS MOBILE, Kickstarter’daki ilk iki gününde fon hedefine ulaştı

Kickstarter’daki Türk girişimleri arasında en başarılı kampanyalardan birine 2014’te imza atan MIOPS, geri döndü. MIOPS MOBILE adlı yeni projesiyle geçtiğimiz hafta Kickstarter’a hızlı başlangıç yapan marka, 50 bin dolar fon hedefini ilk iki gününde geride bıraktı. Önünde kampanyası için bir aydan uzun süre olan olan MIOPS MOBILE’ın aldığı destek, haber hazırlandığı sırada, 68 bin 550 dolardı.

Aşina olmayanlar için MIOPS, tasarlayıp geliştirdiği inovatif ürünlerle, fotoğrafçılık ve video sektöründeki kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen bir Türk Ar-Ge firması olarak tanımlanıyor. MIOPS markasının sahibi ise, 2013 yılında Onur Çelik, Erkan Yiğiter ve Ali Emir Bayraktar ortaklığında kurulan Eron Elektronik. 2014 yılında ilk Kickstarter projesi MIOPS Smart ile dünya çapında adını duyuran girişim, bu projeyle 377 bin dolar destek topladı.

Profesyonel fotoğraf makinelerinin çekim sırasında uzaktan kısmi kontrolünü sağlayan MIOPS Smart, öncelikli olarak ABD, Avrupa ve Avustralya’yı hedefleyen bir üründü. Geçen iki yıllık sürede  5 bin adet MIOPS Smart satışı yapan  girişim bu sürede, 1.7 milyon TL’lik ihracat rakamına ulaştı. Girişim, MIOPS Smart’ın müşterileri arasında, dünyanın en büyük kamera ekipman mağazalarından B&H Photo, NASA ve Amerikan ordusu gibi  büyük isimlerin de olduğunu not ediyor. MIOPS Smart hem online satış mağazası hem de perakende olarak, 18 farklı ülkedeki bayiler aracılığıyla hala satılıyor.

MIOPS Smartı’ın başarısını izleyen MIOPS MOBILE, bu ürüne göre çok daha gelişmiş bir fotoğraf makinesi kumandası. Makinenize monte edilen mini bir kumanda görünümündeki aygıt, akıllı telefonunuzla Bluetooth üzerinden bağlantı kurarak, kameranızla farklı modlarda ya da senaryosunu sizin oluşturduğunuz bir modda çekim yapmanızı sağlıyor. Girişim, tüm donanım ve yazılım özelliklerini Türkiye’de geliştirdiği MIOPS MOBILE ile bu kez yurt dışı pazarlarla birlikte Türkiye’yi de hedefliyor.

Eron, Kickstarter kampanyaları sayesinde, bugüne kadar yatırım almadan karlı bir şekilde gelmeyi başarabilmiş. Girişim Ar-Ge faaliyetlerine devam ederek, yeni ürünlerle tekliflerini çeşitlendirmeyi planlıyor önümüzdeki dönemde.

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/19/turkiyede-gelistirilen-miops-mobile-kickstarterdaki-ilk-iki-gununde-fon-hedefine-ulasti/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ