17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yeşilyurt’ta don ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları devam ediyor

Yeşilyurt’ta don ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları devam ediyor

YEŞİLYURT’TA BUZLANMA VE DONA KARŞI TUZLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

“HİÇ BİR AKSAKLIK YAŞANMAMASI İÇİN SAHADAYIZ”

Akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı nedeni ile ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için kar temizleme çalışmalarına başlayan Yeşilyurt Belediyesi don ve buzlanmaya karşı da çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çalışmaların sürekli olarak devam ettiğini belirterek, vatandaşları don ve buzlanmaya dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İLÇENİN DÖRT BİR TARAFINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri,  kar temizleme ve soğuk havaların etkisiyle oluşabilecek don ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını ilçenin dört bir tarafında ki cadde ve sokaklarda sürdürüyor.

“YAĞIŞ BAŞLADIĞI ANDAN İTİBAREN ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI”

İlçe genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için karın yağışı ile birlikte çalışmalara başlandığını belirten Başkan Çınar: “Kar Cenab-ı Hakk’ın bizlere sunduğu güzelliği ve nimetidir. Bize verdiği sayısız nimetlere ne kadar hamdetsek azdır. Her mevsim ayrı güzel olan Yeşilyurt’umuzun yüksek bölgelerinde bir haftadır devam eden kar yağışı dün geceden itibaren şehir merkezinde de etkisini göstermeye başladı. Karın yağmaya başlamasının hemen ardından ekiplerimiz temizleme çalışmalarını gerçekleştirdiler. Tüm cadde ve sokaklarımızı hızlı şekilde temizleyerek ilçemizde ulaşımın aksamadan devam etmesini sağladık. Yapılan planlamalar ile cadde ve sokaklarımızda kar küreme, tuzlama ve buzlanmayı önlemek için kar eritici solüsyon ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirerek ulaşımın aksamamasını sağlamaktayız. Yoğun kar yağışı sonrası kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını yapan personellerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ